En İyi 3 Netflix VPN Servisi - Netflix Amerika İzleme

En İyi 3 Netflix VPN Servisi - Netflix Amerika İzleme

Son Güncellenme: 12 Ocak 2022

Her ne kadar Netflix Türkiye'deki içerikler birçok kullanıcı için yeterli olsa da, bu içerikleri Netflix Amerika veya Netflix Kanada içerikleri ile karşılaştırınca ortaya çıkan sonuç Türkiye'deki kullanıcılar için pek iç açıcı değildir. ABD ve Kanada'daki Netflix içerikleri sadece niceliksel olarak değil, aynı zamanda niteliksel olarak da diğer ülkelerden kendilerini ayırmaktadır.

Netflix Türkiye'de Olmayan Diziler ve Filmler Nasıl İzlenir?

Netflix Türkiye'de olmayan dizileri ve filmleri izleyebilmek için VPN kullanabilirsiniz. Ancak, VPN seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Örneğin, her VPN Netflix'te çalışmamaktadır. Bir başka can sıkıcı problem ise çoğu VPN servisinin Türkiye'de engellenmiş olması ve dolayısıyla Türkiye'de çalışan VPN bulamamaktadır. Ancak merak etmeyin, yaptığım araştırma sonucunda hangi VPN'lerin Netflix ile çalıştığını bulup, Netfix için VPN önerisi olarak en iyi 3 VPN servisi hakkında detaylı bilgi veren bir yazı hazırladım.

Bu yazının sonunda, Türkiye'de kullanılabilen VPN uygulamaları arasından hangilerinin Netflix'te çalıştığını ve Netflix izlemek için VPN programlarını nasıl kullanabileceğiniz hakkında detaylı bilgi edinmiş olacaksınız.

Eğer vaktiniz sınırlıysa, araştırmamıza göre Netflix ülke değiştirme için kullanabileceğiniz en iyi VPN'ler:

Netflix İçin En İyi VPN

Hızlı ve stabil erişim:

Siteye Git

Sınırsız cihaz ve iki yıllık planda en hesaplı VPN:

Siteye Git

En güvenli VPN:

Siteye Git

Netflix için VPN Önerisi

NordVPN - Hızlı ve stabil erişim


Türkiye'de erişilebilen, Netflix için en iyi VPN'i arıyorsanız, NordVPN aklınıza gelen ilk seçenek olmalı. 2012'de kurulan NordVPN, hiçbir sunucu kaydı tutmaması ile birçok otorite tarafından en güvenli VPN servislerinden birisi olarak gösterilmekte. Android, Android TV, iOS, Windows, macOS ve Linux için kullanılabilir uygulamaları olan, Chrome ve Firefox için tarayıcı eklentileri sunan, aynı anda altı cihaza kadar bağlantı kurabileceğiniz, Türkçe dil desteği olan bu VPN servisini kullanmak ise oldukça kolay.

Netflix performansı için konuşacak olursam, NordVPN Netflix için optimize edilmiş sunucularıyla 2022 yılında Netflix Amerika içeriği izleme için HD kalitede oldukça hızlı çalışıyor. Daha fazlası, NordVPN'in sunduğu Netflix keyfi sadece Netflix ABD ile sınırlı değil. NordVPN'i kullanarak Netflix Amerika, haricinde İngiltere ve Hollanda gibi birçok ülkedeki içeriklere ulaşabilmeniz mümkün. Ancak burada not etmeliyim ki, her ne kadar NordVPN Netflix ABD için oldukça stabil ve sürekli bir hizmet sunsa da, diğer ülkelerin içeriklerine erişirken bazı problemler yaşadım.

Zaman zaman yeni üyelerine büyük indirimler sunan, dünya çapında 5.000'den fazla sunucusu olan firma, hizmetlerinden memnun kalmazsanız 30 günlük kullanımda para iadesi de sağlıyor.

Özetle, Panama merkezli NordVPN, özellikle Netflix Amerika için oldukça hızlı ve güvenli, bir hizmet sunuyor.

NordVPN özellikleri:

 • Netflix ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya, Almanya, Fransa, Hollanda, İspanya, İtalya, Japonya, Brezilya, Güney Kore, Finlandiya
 • Android, Android TV, iOS, Windows, macOS, Linux için kullanılabilir uygulamalar
 • Mobil ve PC için uyumlu Chrome ve Firefox eklentileri
 • 6 cihazdan erişim
 • 5.000'den fazla sunucu
 • Türkçe dil desteği
 • 7/24 müşteri hizmeti
 • 30 gün para iade garantisi

NordVPN'i Hemen Dene

Surfshark - Sınırsız cihaz ve iki yıllık planda en hesaplı VPN


Surfshark, Netflix konum değiştirme için en iyi VPN servislerinden bir diğeri. Diğer firmalara göre nispeten daha yeni bir firma olsa da, Trustpilot gibi kullanıcıların deneyimlerini aktardıkları platformlarda oldukça yüksek puanlar alan Surfshark, NordVPN gibi sunucularında herhangi bir kayıt tutmamakta ve güvenilir bir VPN deneyimi sunmakta. Türkçe dil desteği de bulunan servisin, Android, Android TV, iOS, Windows, macOS, Linux için kullanılabilir uygulamaları ile Chrome ve Firefox için tarayıcı eklentileri mevcut.

Britanya Virjin Adaları merkezli Surfshark'ı diğer firmalardan ayıran çok önemli birkaç özelliği mevcut. Sınırsız cihazdan erişim fırsatı sunan servis, iOS, macOS ve Android uygulamalarında 30 günlük ücretsiz deneme imkânı sağlıyor. Ayrıca, NoBorders adını verdiği modu ile internet yasaklarının olduğu ülkelerde bu yasaklardan etkilenmeden, kesintisiz internet kullanabilmenize olanak tanıyor. Öte yandan, PlayStation ve akıllı televizyonlar gibi VPN çalıştırmanızın çok kolay olmadığı sistemler için Smart DNS adını verdiği akıllı DNS sistemleri ile Netflix ABD içeriklerine ulaşmanıza yardımcı oluyor.

Netflix performansı hakkında konuşacak olursam, Surfshark, NordVPN kadar hızlı bir VPN deneyimi elde edememiş olsam da, Netflix Amerika'da hiçbir sorun yaşamadım. ABD'nin haricindeki diğer ülkelerde de herhangi bir problem yaşamadığımı belirtmeliyim.

Son olarak, müşteri hizmetlerinin oldukça yardımcı olduğunu ve hangi ülkelerde Netflix'i kullanabileceğinizi sormanız durumunda cevap verdiğini belirtmeliyim.

Surfshark özellikleri:

 • Netflix ABD, İngiltere, Avustralya, Güney Kore, Hindistan, Japonya, Singapur, Polonya, İsrail
 • iOS, macOS ve Android uygulamalarında 30 günlük ücretsiz deneme
 • NoBorders ile internet yasaklarının olduğu ülkelerde kesintisiz erişim imkânı
 • Android, iOS, Windows, macOS, Linux için kullanılabilir uygulamalar
 • Sadece RAM ile çalışan, sunucunun kapatılması durumunda tüm verilerin silindiği gizlilik odaklı modern sistemler
 • Mobil ve PC için uyumlu Chrome ve Firefox eklentileri
 • Sınırsız cihaz erişimi
 • Türkçe dil desteği
 • 7/24 müşteri hizmeti
 • 30 gün para iade garantisi

Surfshark'ı Hemen Dene

ProtonVPN - En güvenli VPN


En güvenli e-mail servislerinden birisi olarak bilinen ProtonMail'in arkasındaki şirket olan İsviçre merkezli Proton Technologies AG'nin bir diğer projesi ProtonVPN, piyasadaki en güvenli VPN olarak listemde yer alıyor. Ücretsiz versiyonu da bulunan, 2022 itibarıyla 40'tan fazla ülkedeki 700'den fazla sunucusu ile hizmet veren ProtonVPN'in Windows, Mac, iOS ve Android için VPN uygulamaları mevcut. Ayrıca servisin Ubuntu ve Arch Linux gibi Linux bazlı işletim sistemleri için terminal aracılığıyla çalışan komut satırı aracı da mevcut. 2017'den beri hizmet veren ProtonVPN'in tüm bu uygulamaları ise 2021 yılında açık kaynaklı hale getirildi. Diğer bir tabirle, bu şeffaf politikası ile aynı zamanda sunucularında hiçbir kayıt da tutmayan ProtonVPN ne kadar güvenilir bir uygulama olduğunu tekrar göstermiş oldu.

Netflix Amerika, İngiltere, İtalya ve Almanya için özel hizmet veren ProtonVPN'in üç ülke ve tek bir cihaz için hizmet veren ücretsiz versiyonu ne yazık ki Netflix için çalışmıyor. Eğer sorunsuz biçimde Netflix izlemek istiyorsanız, ProtonVPN'in Plus veya Visionary planlarından birisi için hizmet satın almanız gerekiyor. Plus üyelik almanız durumunda beş cihaza kadar, Visionary üyelik almanız durumunda ise on cihaza kadar, özel sunucular aracılığıyla problem yaşamadan Netflix izleyebilirsiniz. Eğer emin değilseniz, ücretsiz sürüm için kayıt olduktan sonra, ProtonVPN'in bu paketler için kısa bir süreliğine ücretsiz deneme fırsatı sağladığını bilmek isteyebilirsiniz.

ProtonVPN ile ilgili kafa kurcalayan tek konu ise, Türkiye'deki bazı ISP'lerce engellenmiş olması. Her ne kadar ProtonVPN bu konu ile ilgili son birkaç ayda kullanıcıları ile çeşitli çalışmalar yapmış olsa da, zaman zaman problem yaşadığını belirten kullanıcılar olabiliyor. Ben, 2022 yılında bu konuda bir problem yaşamadım. Ancak, bir sorun yaşarsanız, mutlaka müşteri hizmetleri ile iletişime geçmenizi öneririm. Oldukça başarılı olan müşteri hizmetleri, herhangi bir konudaki sorununuzu çözmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyor.

ProtonVPN özellikleri:

 • Netflix Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya, İtalya, Almanya, Hindistan, Japonya, Fransa
 • Açık kaynaklı Mac, Windows, iOS, Android uygulamaları
 • 10 cihaza kadar erişim
 • Ücretsiz deneme
 • Reddit vb. platformlarda komünite desteği
 • Kesintisiz müşteri hizmetleri

ProtonVPN'i Hemen Dene

Netflix VPN Hakkında Sık Sorulan Sorular

Başka ülkelerin Netflix içeriklerini izleyebilmek için, VPN kullanımı hakkında en çok sorulan soruların cevapları aşağıdadır.

Netflix ülke değiştirme nasıl yapılır?

VPN kullanarak Netflix konum değiştirme işlemini yapabilirsiniz.

Netflix için VPN kullanmak yasal mıdır?

Netflix'e üye olurken kabul ettiğiniz kullanım koşullarına göre, Netflix içeriklerini öncelikli olarak hesabınızı oluşturduğunuz ülkede izleyebilirsiniz. Eğer bu kurala uymaz ve Netflix hizmeti dahilindeki içerik korumalarını bertaraf etmeniz durumunda, Netflix, servis kullanımınızı sonlandırma veya kısıtlama hakkını elinde tutmaktadır.

VPN ile telefonumdan Netflix izleyebilir miyim?

Evet, VPN ile telefonunuzdan Netflix izleyebilirsiniz. NordVPN veya Surfshark gibi VPN servislerinden birisinde üyeliğiniz mevcutsa, telefonunuza bu servislerin uygulamasını indirerek telefonunuzdan Netflix izleyebilirsiniz.

Netflix için ücretsiz VPN mevcut mu?

Opera VPN aracılığıyla Netflix'i VPN ile izleyebilirsiniz. Ancak hız konusunda ciddi problemler yaşayabileceğinizi, ayrıca Opera VPN'in veri politikalarının ücretli VPN uygulamalarına göre çok daha farklı olduğunu unutmayın.

Netflix için en iyi VPN hangisi?

Türkiye'den erişilebilen, 20222 yılında Netflix için en iyi VPN, bizim testlerimize göre, hız ve hizmet sürekliliği sebebi ile NordVPN'dir.

Sonuç

Eğer Netflix Türkiye içeriklerisizin için yetersizse, VPN servisleri ile başka ülkelerdeki Netflix içerklerini izleyebilirsiniz. Her ne kadar Türkiye'deki birçok VPN uygulaması engellenmiş olsa da, hizmet veren VPN programları günümüzde hâlâ mevcuttur.

Türkiye'den erişebileceğiniz, 2022 yılında Netflix için en iyi VPN uygulaması NordVPN'dir. Netflix ABD'yi izleme fırsatı sunan bu servis ile, diğer ülkelerdeki içeriklere minimum hız kaybı ile ulaşabilirsiniz.

Umarım ki, bu içeriğimiz Netflix için en iyi VPN uygulamasını bulmanıza yardımcı olacaktır. İyi seyirler!


Yazar: Timur Özçelik

Timur Özçelik, uzun yıllar çeşitli platformlarda teknoloji üzerine içerik ürettikten sonra, 2021 yılında Güvenli Sörf için yazmaya başlamıştır. Özgür yazılımı savunan ve gizliliğe önem veren Timur, tutkulu bir Ubuntu kullanıcısıdır.