Hakkımızda

Hakkımızda sayfası ile Güvenli Sörf nedir sorusuna cevap verilmekte ve bu İnternet sitesinin ne amaçla kurulduğu açıklanmaktadır.

Hakkımızda

Güvenli Sörf; güvenli İnternet kullanımı için ihtiyaç duyduğunuz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz, ilgi çekici incelemelere ve blog yazılarına yer veren bir İnternet sitesidir.

Antivirüs yazılımlarından VPN incelemelerine kadar siber dünyaya ait birçok konuyu detaylarıyla birlikte ele alan platform, okuması keyifli merak uyandıran içerikleriyle her kesimden kullanıcı için değer yaratmayı hedefler.

Sitedeki içerikler, uzun yıllar farklı platformlarda teknoloji üzerine içerik üretmiş ve alanında yetkin bir teknoloji yazarı tarafından kaleme alınır.

Güvenli Sörf’ün en önemli amacı; her İnternet kullanıcısının, sanal dünyanın sunduğu kolaylıklar ve riskler hakkında bilgilenmesine yardım etmek ve bu sayede dijital dünyanın nimetlerinden özgürce faydalanmasını sağlamaktır. Bir başka deyişle; bilinçli İnternet kullanımını yaygınlaştırarak güvenli ve özgür çevrimiçi yaşamlara ulaşılmasını destekler.

Site bölümleri yukarıdaki amaca uygun şekilde dizayn edilen platform, VPN ve antivirüs konularına verdiği önemi, site mimarisindeki yapılanmasıyla da gözler önüne serer.

Çoğu kullanıcının en çok arattığı konuların başında gelen VPN programlarına tek başına bir bölüm ayıran site; en iyi, en hızlı ve en güvenli VPN programı deyince akla gelen seçenekleri, avantajlı ve dezavantajlı yönleriyle birlikte kullanıcılar için inceler.

Aynı durum, antivirüs konusu için de geçerlidir. Bilgisayar güvenliğinin olmazsa olmazı antivirüs programlarına ayrı bir sekmede yer veren site, kendisi için en iyi programı seçmek isteyen kullanıcılara, ihtiyaç duyacakları tüm bilgiyi sunar. İşletim sistemi tabanlı alternatiflerden kötü amaçlı yazılımlardan koruma gücüne, kullanıcı dostu menü sunumundan arka planda çalışma hafifliğine kadar birçok temel kriteri, antivirüs değerlendirmelerine dahil eder. Sonuçta ise kullanıcıya sadece, kendisi için en doğru seçimi yapmak kalır.

Güvenli Sörf; güvenlik ve özerklik dengesini kurmanın bilgiden geçtiğine inandığı için içerik yelpazesinin en geniş bölümünü, Blog kısmına ayırır. Bu bölümde İnternet'te güvende olmanın yollarını çeşitli açılardan değerlendirirken, başta sosyal mühendislik saldırıları olmak üzere, siber savaş ve casus yazılımlar gibi konuları ele alarak bilgisayar güvenliğini sağlama yöntemleri hakkında okuyucuyu aydınlatır. Ayrıca yoğun olarak İnternet'te sörf yapmasına rağmen güvenlik açıklarıyla nasıl mücadele edeceğini bilmeyen birçok kullanıcıya, güvenli İnternet kullanımı ve gizlilikle ilgili önemli konuları anlatarak destek olur. Proxy, DNS, Firewall gibi sıkça duyulan ancak ne anlama geldiği çok da sorgulanmayan kritik kavramları açıklar, bunların temel çalışma mantığını anlatır ve gerekli ayarların nasıl yapıldığını gösterir. Bu bölümde İnternet'te güvende olmanın yollarını çeşitli açılardan değerlendirirken, başta sosyal mühendislik saldırıları olmak üzere, siber savaş ve casus yazılımlar gibi konuları ele alarak bilgisayar güvenliğini sağlama yöntemleri hakkında okuyucuyu aydınlatır. Ayrıca yoğun olarak İnternet'te sörf yapmasına rağmen güvenlik açıklarıyla nasıl mücadele edeceğini bilmeyen birçok kullanıcıya, güvenli İnternet kullanımı ve gizlilikle ilgili önemli konuları anlatarak destek olur. Proxy, DNS, Firewall gibi sıkça duyulan ancak ne anlama geldiği çok da sorgulanmayan kritik kavramları açıklar, bunların temel çalışma mantığını anlatır ve gerekli ayarların nasıl yapıldığını gösterir.

Sitenin ana başlıkları arasında yer alan IP Adresi Bulma ve Şifre Oluşturma bölümleri ise genel kullanıcı sorunları düşünülerek yaratılmıştır. IP adresi bulma sekmesinde, çoğu kullanıcının halen bilmediği IP adresini öğrenme ve değiştirme yolları açıklanırken, şifre oluşturma sekmesinde ise güvenli şifre oluşturmakta zorlananlar için şifre oluşturucu bölümü bulunur.

İletişim

E-Mail: magus93 {@} protonmail (.) ch