Türkiye'de Çalışan En İyi 5 Ücretli VPN Programı 2022

Türkiye'de Çalışan En İyi 5 Ücretli VPN Programı 2022

Son Güncellenme: 15 Ocak 2022

İşim gereği, yılın bir kısmını yurt dışında, kalan kısmını ise Türkiye'de geçiren biri olarak; İnternet kullanırken, yurt dışında sahip olduğum özgürlüğü, Türkiye'de de sahip olabilmek için uzun zamandır bir arayış içerisindeydim. Bu arayış sırasında, uzun araştırmalarım neticesinde, Türkiye'de çalışan en iyi 5 VPN programı listesini oluşturdum ve hayatınızı kolaylaştırmak adına, yazımın ilerleyen kısımlarında sizlerle de paylaşacağım.

Öncelikle bu listeyi oluştururken, deneyimlerim doğrultusunda dikkat ettiğim başlıca kriterlere değinmek istiyorum:

 • Uluslararası sunucu ağlarında çalışma özelliğine sahip olması,
 • Dijital iz bırakmadan, İnternet'te gönül rahatlığıyla dolaşabilme avantajı sağlaması, (İnternet'te gezindiğiniz sırada kayıt altına alınmanızı önlemesi)
 • Başta Torrent ve Netflix olmak üzere, çeşitli yerli ve yabancı platformlara giriş olanağı tanıması,
 • Vaat ettiği şifre güvenliğini sağlaması.

Vakti sınırlı olanlar veya sadece en iyi VPN listesini görmek isteyenler için, işte Türkiye'de çalışan en iyi 5 VPN programı:

En İyi VPN Servisleri

En Ucuz VPN:

Siteye Git

En Güvenilir VPN:

Siteye Git

En Hızlı VPN:

Siteye Git

Log Tutmayan VPN:

Siteye Git

En İyi Ücretsiz VPN:

Siteye Git

Surfshark - En Ucuz VPN


256-bit şifreleme özelliği sayesinde gönül rahatlığıyla kullanacağınız ve memnun kalacağınız Surfshark, en iyi VPN programları arasında yer almakta ve bu listedeki en ucuz VPN programı olması sebebiyle de öne çıkmaktadır. Bu program sayesinde, düşük bir ücret ödeyerek de İnternet'te güvende ve özgür olmak mümkün.

Surfshark VPN tam olarak İnternet sörfü için geliştirilmiş bir uygulama. Benim bu programda en çok beğendiğim özellik ise, sınırsız cihaz bağlama avantajına sahip olmak. Bunun yanı sıra, iki adımlı doğrulama özelliğinin güvenlik açısından kafamda hiçbir soru işareti bırakmaması da yine bu programdan memnun kalmama ve tavsiye etmeme sebep oldu.

Kullandığımız dönemde, yabancı kişilerin İnternet ağımıza sızmayacağını bilerek güvenle, sınırsız İnternet kullanmanın rahatlığını yaşadık. IP adresimizi gizleyerek yurt dışındaki HBO yayınlarını rahatça izledik. Ayrıca bildiğiniz gibi, Netflix her ülkede aynı içeriklere sahip değil. Türkiye'de çalışan en iyi 5 VPN programı listesine almış olduğum Surfshark VPN ile istediğim yayınları rahatlıkla izlemenin keyfini çıkardım.

Daha önce kullanmış olduğum ve asla kendimi güvende hissetmediğim programlar nedeniyle ilk başlarda Surshark VPN programına da şüphe ile yaklaştım. Ancak zamanla VPN aracılığıyla girdiğim alışveriş sitelerinin peşime botlarını takamadıklarını ve tüm reklamların engellendiğini gördükçe, bu programa duyduğum güven arttı.

Bildiğiniz gibi son yıllarda, klavye kopyalama ve bilgisayar kamerasına sızma gibi birçok yeni hacker yöntemi geliştirildi. Kötü niyetli kişilerin bilgisayarınızı ele geçirmelerini ve dijital ayak izlerinizi takip etmelerini, kullanacağınız kaliteli bir VPN programı ile önlemek mümkün.

Bu programı kullanmaya başlarken kurulum aşamasında da teknik desteğe hızlıca bağlanabildim. Sonrasında da her ihtiyaç duyduğumda, canlı destek birimine oldukça hızlı erişim sağladım. 7/24 hizmet veriyor olmaları benim için online destek noktasında Surfshark VPN'i bir kat daha güvenilir kıldı.

Hem yüksek güvenlik, hem özgür erişim, hem de yüksek hızlı sunucu özelliği ile Surfshark kullanmayı çok seveceğinizi düşünüyorum. Hepsinden önemlisi de bu programın, tam bir fiyat performans ürünü olması. Surfshark VPN en ucuz VPN olma özelliği ile sizlere, bütçenizi sarsmadan kaliteli hizmet sağlıyor.

Şimdi biraz da şirkete ilişkin bilgilere değinelim: Surfshark, merkezi İngiltere Virgin Adaları'nda olan bir teknoloji şirketi. İngiltere Virgin Adaları'nda veri saklama zorunluluğu yasası bulunmuyor. Bu da ilk etapta, VPN programı olarak Surfshark'ın ilgimi çekmesini sağladı. Sonuç ise, beklediğimden de iyi oldu. Bu programı kullandığım süre boyunca, Türkiye üzerinden erişimi engellenmiş sitelere giriş yapma konusunda hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Türkiye'nin en iyi 5 VPN programı listesinde Surfsark'a yer vermemin bir diğer sebebi ise, No-Border ve IKEv2 olmak üzere iki ayrı yazılıma sahip olması sayesinde yasal engellere takılmaması.

Normalde yeterince güvenli bir şifre ile korunmayan ya da kayıt altına almayacağını söylese bile bir şekilde izi sürülen VPN programları, İnternet'teki her adımınızı takip ederek, yetkili mercilere ve yasal makamlara aktarabilir. Ancak Surfshark ile İnternet'te gezinme süreniz, IP adresiniz, sunucu bağlantınız takip edilmeden İnternet'te dilediğinizce gezinebilirsiniz.

Video izlerken kalite kesinlikle düşmüyor ve indirme hızı da oldukça yüksek. Türkiye, İngiltere ve Amerika dahil, 16 ayrı ülkeden Netflix yayınlarına erişim sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca yurt dışındaysanız, Türkiye'deki yayınlara ve içeriklere de hiçbir engelle karşılaşmadan erişebiliyorsunuz. Torrent kullanımında da hiçbir sorun ile karşılaşmıyorsunuz.

Surfshark VPN programı, diğer bütün VPN programlarından daha hesaplı. 30 gün içinde herhangi bir nedenle programdan memnun kalmazsanız, paranızı geri alabiliyor ve üyeliğinizi iptal edebiliyorsunuz.

Son olarak ise, Kill Switch özelliği sayesinde VPN programınız kapalı olduğunda bile dijital eylemlerinizi gizleyebilirsiniz. Eğer Torrent kullanacaksanız, bu özelliği aktif tutmanızı öneririm. Kısacası Surfshark VPN ile her zaman, hem güvende, hem de gizli kalabilirsiniz.

Avantajları

 • 60'tan fazla ülkede çalışması
 • Tüm İnternet tarayıcılarında kullanılabilmesi
 • 3000'den fazla sunucuda çalışması
 • Sınırsız sayıda cihaz bağlanabilmesi
 • 70+ MHPS indirme hızına sahip olması
 • Kayıt tutmama garantisi vermesi
 • Türkiye'den giriş yapabilme imkanı tanıması
 • Sunucuların performanslarının yüksek olması

Dezavantajları

 • Destek almak istediğinizde, Türkçe dil seçeneği yok.
 • Mac kullanacaklar için tüm ekranı kaplaması, ekran kullanımını zorlaştırıyor.
 • Yenileme döneminde, zamlı fiyat devreye giriyor.

ProtonVPN - En Güvenilir VPN


Size tanıtmak istediğim ve Türkiye'de çalışan en iyi 5 VPN programı arasında yer alan bir diğer program da, Proton VPN. Bu VPN, 4 ayrı paket seçeneği ile size kendinize en uygun seçeneği tercih etme imkanı tanıyor. Bu seçenekler arasında ücretsiz olanı da yer alıyor. Ancak verimli bir kullanım için, ücretli sürümlerden birini kullanmanızı tavsiye ederim. İşte 4 ProtonVPN üyelik paketi:

Ücretsiz Sürüm: Bu sürümü edinerek ProtonVPN'i 1 haftalığına ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Böylece programı satın almadan önce deneyimleme şansı yakalıyorsunuz. Ücretsiz bir VPN'e göre bence oldukça iyi özelliklere sahip. Çünkü 3 ayrı ülkeden sunucu alıyor. Bu ülkeler Amerika, Hollanda, ABD. Eğer bu ülkelerden birinde yaşıyorsanız, programı hiçbir sorunla karşılaşmadan kullanabilirsiniz. Ancak bunun dışında, ücretli sürümlerde yer alan bir çok özellik, bu sürümde yer almıyor.

Temel Sürüm: Bu seçenek, kapsamlı bir VPN kullanımı istemiyorsanız, sizin için yeterli olacaktır. Bu paketi satın aldığınız takdirde, VPN kullanımı için iki farklı cihaz bağlamanız mümkün. Oldukça hesaplı olan yıllık ücreti ile bütün ülkelerin sunucularına ulaşabilirsiniz.

Plus ve Vizyoner paketleri: Bu iki paket neredeyse aynı özelliklere sahip. Vizyoner paketinde, mail güvenliği ve aynı anda birçok cihaz bağlama avantajları ile sınırsız İnternet kullanımının keyfini çıkarabilirsiniz. Her iki sürümde de Tor bağlantılarını kullanabiliyorsunuz.

ProtonVPN'in en hızlı VPN olduğunu söyleyemem ama en güvenilir VPN olma özelliği sayesinde, İnternet'te takip edilmekten kurtulacaksınız. Kill Switch özelliğini aktif hale getirdiğinizde, VPN arka planda sessizce çalışır. Bu özellik sizin adeta gizli korumanızdır. Tor ile birlikte çalışması dolayısıyla da anonim gezintilerinizi, yasal hiçbir kısıtlamaya takılmaksızın gerçekleştirebilirsiniz.

Programı teknik destek yardımıyla kurduktan sonra yapmanız gerekenler oldukça basit; ProtonMail adresi ile kayıt oluşturarak, mail adresinizin botlar tarafından izinin sürülmesinin önüne geçebilirsiniz.

Güvenlik ve gizlilik gibi önemli özelliklerinin yanı sıra, videoları izlerken takılma yaşamadığım için de ProtonVPN programını bu listeye almaya karar verdim. 1 GPBS bant genişliği bulunduğu için İnternet'te yeterince hızlı gezinmenizi sağlıyor. Sunucularının 10 GB hız kullanması dolayısıyla ben video kalitesinde de bir düşüşle karşılaşmadım.

İnternet'e her girişinizde özel profillerle izi sürülmez gezintilere çıkabilmenin özgürlüğünü yaşayacaksınız. Reklam ve kötü amaçlı yazılım engelleme özellikleri ise İnternet'te dolaşırken, video izlerken, araştırma yaparken haberlere göz atarken rahat etmenizi sağlayacak. Videoların içinden çıkan ve izleme zevkinizi bölen reklamların tümünü, ücretli olan bütün sürümler aracılığıyla engelleyebilirsiniz.

Windows, Linux, macOS gibi farklı işletim sistemlerinde kolayca kullanabildiğiniz bu VPN programı, pop-up reklamları ile karşılaşmanızı önlüyor ve yasaklı sitelerin kapılarını sizlere açıyor. Bunun için iOS veya Android bütün cihazlarda NetShield özelliğini açmanız yeterli olacaktır. Ayrıca ProtonVPN Türkiye'de de çalıyor. Aşırı hızlı olmasa bile birçok VPN programına kıyasla iyi bir hıza sahip olduğu da söylenebilir.

ProtonVPN ile erişebileceğiniz yabancı kaynaklı başlıca içerik sağlayıcılar: Netflix Amerika, Hulu, Amazon Prime, BBC iPlayer vb.

Size bir müjde daha vereceğim. Eğer sürekli Türkçe ya da yabancı altyazı, çeşitli dillerde film ve dizi indiriyorsanız; ProtonVPN ile Torrent'i kullanabilirsiniz. P2P bağlantı özelliği ile Torrent kullanımı ve dosya aktarımı yaparken takip edilmemenin rahatlığını yaşayabilirsiniz. Türkiye'nin en güvenilir VPN programı ProtonVPN ile İnternet'i daha etkili kullanmak için yıllık üyelik oluşturabilirsiniz.

Avantajları

 • İzi sürülemeyen DNS Ayarı
 • Malware koruması
 • Reklam engelleyici
 • 4 ayrı paket seçeneği
 • 10 adede kadar cihaz bağlantısı
 • 54'ten fazla ülkede çalışma garantisi
 • Torrent ile uyumlu çalışma
 • Netflix'e Amerika, İngiltere, Avustralya, Fransa, Kanada, Almanya üzerinden erişim
 • 30 gün içinde para iade garantisi
 • IKEv2/IPSec ve OpenVPN protokolleri ile güvenli İnternet kullanımı

Dezavantajları

 • Hızı, listedeki diğer programlara oranla biraz düşük

Windscribe - En Hızlı VPN


Sıra geldi, Türkiye'de çalışan en iyi 5 VPN programı listesindeki en hızlı VPN'e: Windscribe. Bunu şimdiye kadar deneyimlediğim 20'den fazla VPN programı içerisinde en hızlısı olmasına dayanarak söylüyorum. Bu programlardan birçoğunda deneme sürümünü tamamladıktan sonra devam etmeyi düşünmedim. Gerçekten verdiğiniz paraya değecek ve size İnternet'te istediğiniz, kesintisiz deneyimi yaşatacak olan programlardan bir tanesi olduğu için Windscribe'a bu listede yer verdim.

Videoların kalitesi, indirme hızı, İnternet sayfalarının açılması gibi birçok konuda Windscribe oldukça iyi. Ücretli üyelik paketlerinde Netflix içeriklerine rahatlıkla erişebiliyorsunuz. Güvenlik ile ilgili herhangi bir şüphe duymadan kullanabileceğiniz bir program olduğunu da söylemeliyim.

Windscribe bir VPN'den bekleyeceğiniz birden çok avantaja sahiptir. Bunlar arasında benim için en önemlilerden bir tanesi de reklam engelleyicisi oldu. Reklam engelleyicisi İnternet kullanım kalitemi inanılmaz arttırdı. İzlediğim videolarda, reklam yüzünden bölünme yaşamadım. Ayrıca sessizce çalışarak her an IP ve DNS ayarlarınızın gizli kalmasını sağlayan Kill Switch özelliği sayesinde, VPN'i her an aktif olarak kullanabildim.

Windscribe, herhangi bir şekilde izi sürülemez şifreleme ve protokollerle, size istediğiniz kalitede İnternet deneyimi yaşatıyor.

Türkiye'de çalışan en iyi 5 VPN arasında hızıyla fark yaratan program, uluslararası içeriklere erişiminizi sağlayarak, Netflix gibi platformları daha verimli kullanmanıza olanak tanıyor. İnternet gezintinizi özgürleştirirken aynı zamanda sosyal medya ve İnternet sitesi botlarının dijital eylemlerinizi kontrol etmesini de engelliyor.

Reklam ve bot engellerinin en güzel tarafı ise, reklam için çeşitli sitelere eklenmiş çerezlerin de sizin eylemlerinizi takip etmesini engellemesi.

YouTube ve sosyal medya içerikleri ile erişim kısıtlaması bulunan platformlara, kolayca erişebilirsiniz. Ancak ücretsiz paket kullanıyorsanız, paketin kullanımının 10 GB ile sınırlı olduğunu unutmamalısınız. Her programda olduğu gibi Windscribe'de de ücretsiz üyelikte tam hizmet almanız mümkün olmadığı gibi, birçok ülkedeki sunucuya erişim mümkün olmamakta.

İsterseniz aylık, isterseniz yıllık üyelik seçenekleri mevcut olduğu için, ücretsiz sürümü denemek yerine, ücretli sürümü aylık abonelik şeklinde denemek, programın özelliklerinin tamamını deneyimlemenize olanak tanıyacaktır. Zaten memnun kalmadığınız takdirde, 30 gün içerisinde para iadesi garantisi var. Ancak bir kez kullanmaya başladıktan sonra ücret iadesi talep edeceğinizi hiç zannetmiyorum.

Hemen hemen bütün işletim sistemlerinde kusursuz çalışması ise bu programda sevdiğim bir başka özellik oldu. Herkesin farklı bir cihaz ve işletim sistemi kullandığı 5 kişilik bir ailede, iOS ve Android cihazların hepsinde çeşitli haber sitelerine, alışveriş sitelerine ve oyun sitelerine girerek, programın sorunsuz çalıştığını gözlemledik ve hiçbir reklam ile karşılaşmadık.

Windscribe VPN kurulumu da oldukça basit. Şirketin İnternet sitesine girerek üyelik oluşturdum ve ödeme işlemini tamamladım. Burada Bitcoin, Paypal ve banka kartı gibi farklı ödeme yöntemleri kullanmanız mümkün. Ödemeyi gerçekleştirdikten sonra kolayca programın ayarlarını tamamlayarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer kurulumu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, Windscribe sizlere kurulum konusunda dijital bir robot aracılığıyla yardımcı oluyor. Adım adım kurulum ve ayarları tamamladıktan sonra, İnternet'te anonim bir şekilde gezmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Avantajları

 • Basit ara yüz tasarımı
 • 52 ülkede kullanım avantajı
 • YouTube, Hulu, Netflix, Kodi kullanımı
 • Arkadaş tavsiyesine bant genişliği artışı
 • Birden çok ödeme yöntemi
 • Kayıt tutmama garantisi
 • 180 adet sunucu
 • Sınırsız cihaz bağlama garantisi
 • Kill Switch özelliği

Dezavantajları

 • 7/24 canlı destek yok
 • Torrent yok

VyprVPN - Log Tutmayan VPN


Günlük kayıt tutmama garantisi veren VPN'ler "Log Tutmayan VPN" olarak da anılırlar. VyprVPN de sıfır kayıt politikası tutan bir VPN olarak gizliliğe önem veren kullanıcılar için öne çıkmakta.

VyprVPN'in bukalemun protokolü sayesinde Çin, Rusya gibi ülkelerde bulunan coğrafi İnternet kısıtlamalarını kolayca aşabilirsiniz.

Program kullanıcılarına 2 ay, 18 ay ve 36 ay olmak üzere farklı üyelik seçenekleri sunuyor. Ve hangi planı satın alırsanız alın, ilk 30 gün bpyunca para iadesi garantisi bulunuyor.

Ben bu programda 18 aylık planı satın almıştım. Kurulumu ve kullanımı son derece pratikti. Öncelikle VPN programını bilgisayara, telefona ya da akıllı cihazlarınıza yüklemek gerekiyor. Sonrasında program ayarlarını yaparken kafam karıştı ve destek almak için VyprVPN müşteri temsilcilerini aradım. Bana gerekli ayarları nasıl yapacağımı adım adım anlattılar ve kurulumu sorunsuz bir şekilde tamamladım.

Ekstra şifreleme özelliği bulunması, bana ekstra güven verdi. Basit ara yüzü ise kullanım kolaylığı sağlıyor. Bir de çok hızlı İnternet'e bağlanma özelliği bulunuyor. Böylece hem istediğiniz veriye ulaşabiliyor, hem izlenmiyor, hem de bunu yaparken son derece hızlı hareket edebiliyorsunuz.

Bildiğiniz gibi Türkiye'de, operatör ve sağlayıcı fark etmeksizin, İnternet hızını etkileyen bir teknik altyapı eksikliği devam ediyor. Ancak VyprVPN, yurt dışı İnternet tarayıcıları ve çeşitli yurt dışı sunucularına erişimle, hız konusunda size büyük avantaj sağlıyor.

Kurulumu tamamladığınızda, kullanmaya başlamak için öncelikle VyprVPN giriş kısmına mail ve şifrenizi yazmalısınız. Böylece ilgili mail hesabıyla yaptığınız bütün İnternet hareketleriniz anonim hale gelecektir. İnternet botlarının her an ensenizde olmaması, hareketlerinizin kayıt altına alınmaması, kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

İnternet'te bir dakikalık bir işlem için reklamlar yüzünden 5 dakika kaybetmekten ve ziyaret ettiğiniz adreslerin botlar tarafından kaydedilmesi ile bu ziyaretlerinize ilişkin reklamlarla karşılaşmaktan, bu program sayesinde kurtulacaksınız.

VPN kullanmanın asıl amacı, yasal olmayan bir veriye erişmek değildir. Her an takip edilmeden, özgür bir İnternet kullanımı isteyen herkes için günlük kayıt tutmama garantisi veren VyprVPN ideal bir programdır.

Üstelik programın mobil uygulaması da mevcut. Bu sayede tablet ve telefonlar için de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Biliyorsunuz ki özellikle cep telefonlarına sızan botlar, banka bilgileri ve kişisel verilerin ele geçirilmesi için kullanılıyor. Bütün bunların engellenmek için VyprVPN'in anonim gezinme özelliğini cep telefonlarınızda da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz

VyprVPN, şifreleme için kullanılan birden çok protokole sahip. L2TP/IPsec, PPTP, Chameleon protokolleri ile daha güvenli ve sınırsız İnternet erişimi için VyprVPN programını tercih edebilirsiniz.

Avantajları

 • Amazon Prime Video, Hulu, Vudu, NOW, HBO, Netflix erişimi
 • 700 sunucu
 • Kayıt tutmama politikası
 • İlk 30 gün para iade garantisi
 • Sınırsız bant genişliği
 • AES 256-bit şifreleme
 • 200 bin IP adresi

Dezavantajları

 • Torrent yok

Kaspersky VPN - En İyi Ücretsiz VPN


Kaspersky bu listede size tanıtacağım son VPN programı. Ben ücretsiz sürümünü kullandım ve en iyi ücretsiz VPN olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Kaspersky kullanımından bahsederken, daha önce birkaç kez karşılaştığım bir durumdan da bahsetmek istiyorum. Öncelikle Kaspersky, VPN şifreleme ve koruma açısından son derece güvenilir, izi sürülemeyen programlardan bir tanesi. Ancak bazen VPN bağlantısında kopma yaşayabilirsiniz. Bu durumda ise program, otomatik pilota geçerek, sizi korumak adına İnternet bağlantınızı keser. Kill Switch özelliği sayesinde VPN bağlantınızda bir sorun yaşadığınızda, İnternet bağlantınızın otomatik olarak kesildiğini görürsünüz. İşte bu yüzden Kaspersky, ücretsiz en iyi VPN olma özelliğine sahip.

Programı, akıllı cihazınıza ya da bilgisayarınıza kurduğunuzda ve aktif hale getirdiğinizde, sessiz bir şekilde çalışmaya başlar. Bu sayede İnternet'te gezinirken her an güvende olduğunuzu bilirsiniz.

Ekranı kaplamayan hatta sanki çalışmıyormuşçasına sessiz bir program olması, benim en sevdiğim özelliklerin bir tanesi. Kaspersky VPN ile İnternet'te anonim gezintiler yapabilir, Netflix içeriklerini rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Türkiye'de çalışan en iyi 5 VPN programı listesinde yer alan Kaspersky VPN, seyahatlerinizde de size avantajlarından faydalanma imkanı sunuyor. Bu program ile, mobil İnternet kullanırken de VPN kullanmak mümkün. Bu özellik, uzun yolculuklarımda izlemekten keyif aldığım Netflix içerikleri açısından bana büyük kolaylık sağladı.

Mac ya da Windows kullanıyorsanız, her iki işletim sistemi için Kaspersky sizi en üst seviyede güvenlik sistemi ile şifreleyerek korur. IP adresiniz ve DNS adresiniz kesinlikle yabancıların eline geçemez. Kayıt tutmama özelliği, yüksek hızlı İnternet performansı, video izlerken kopma olmaması, İnternet'i keyifle kullanmanızı sağlar. Ayrıca karanlık mod aktifken de harika bir performansla çalışıyor.

Kaspersky VPN, Türkiye'de çalışıyor ve yurt dışındaki İnternet engellerini aşmanızı sağlıyor. Malware gibi zararlı yazılımlardan korunuyor ve peşinize takılan kötü botları da engelliyor. Kaspersky ile hem güvenli, hem hızlı, hem de anonim olarak istediğiniz verilere erişebilirsiniz. Erişim engeli bulunan içerikleri izlerken tamamen anonim olmanız, IP adresinizin yasal mercilerce tespit edilmesinin de önüne geçer.

Aylık üyelik satın alabileceğiniz gibi, yıllık üyeliği de tercih edebilirsiniz. Tamamen güvenli bir Wifi ağıyla gönderdiğiniz ve aldığınız dosyaları şifreli olarak koruyabilirsiniz. Bilgisayarınıza sızabilecek bütün kötü amaçlı yazılıları engelleyebilirsiniz.

Benim bu programda en beğendiğim özellik ise, ödemenin dolar ile değil TL ile yapılıyor olması oldu. Sadece bir kullanıcı hesabı oluşturmayı kabul ederseniz, ücretsiz VPN paketini kullanabilirsiniz. Ücretsiz sürümde, günlük 200 MB veri ile sınırlanıyorsunuz. İçeriklere erişiminiz de ücretli paketlere göre daha sınırlı oluyor. Ayrıca sadece en yakın sanal konumdan İnternet bağlantısı kurabiliyorsunuz. Ücretli sürümlerde 5'e kadar cihaz bağlantısı ve 40'ın üzerinde ülke seçeneği mevcut.

Avantajları

 • Yeni tasarım ile daha kolay kullanım
 • AES-256 şifreleme standardı
 • Hızlı ve kesintisiz bağlantı
 • Kill Switch özelliği ile daha güvenilir bağlantı
 • Mac, Android, iOS için kullanılabilir

Dezavantajları

 • Diğer VPN servislerine göre daha az sunucusu mevcut.

VPN Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

En iyi VPN servisi seçimini yaparken seçeneklerinizi artıları ve eksileriyle değerlendirebilmeniz ve beklentilerinizi karşılayacak, size en uygun VPN servisine karar verebilmeniz için dikkat etmeniz gereken belli başlı özellikleri, sizler için sıraladım.

İşte en iyi VPN servisi seçerken dikkat edilmesi gerekenler:

Fiyat performans dengesi

VPN servisleri arasında, tamamen ücretsiz ve geniş bir ücret skalasında pek çok seçenek bulunmaktadır. Hem ücretsiz veya düşük ücretli olup, hem de işlevsel olan VPN'ler bulunsa da; ücretsiz VPN servisleri, kullanıcılarına izlettiği reklamlar ve kullanıcılarının verilerini satarak gelir elde etmektedir. Bu durum da kullanıcıların gizliliğini ve güvenliğini tehlikeye atacağı için, ücretsiz VPN servisleri yerine, düşük ücret ve yüksek performansa sahip olanlar tercih edilmelidir.

Hız faktörü

VPN servisi kullanırken İnternet hızının düşmesi, sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Verilerinizin, VPN tünelinden güvenli geçişi sırasında, yaşanması oldukça muhtemel olan bu yavaşlamayı en aza indirmek için, VPN servislerinden, yüksek İnternet hızı vadeden ve çok sayıda sunucu konumu bulunan bir VPN tercih etmek doğru olacaktır.

Log tutmaması

Güvenli ve gizli bir çevrimiçi VPN hizmeti alabilmek için, VPN servisinin sizin kayıtlarınızı tutmuyor olması, büyük önem arz etmektedir. Ancak kayıt tutmadığını iddia ettiği halde, kullanıcı kayıtlarını tutan pek çok VPN servisinin de bulunması sebebiyle, bu konudaki araştırmaların daha bir hassasiyetle yapılması ve kaydının tutulmasının tehlike oluşturabileceği verilerin bilincinde olunması gerekmektedir.

Netflix ABD izleme imkanı

VPN servisleri sayesinde konum bilgilerinizi değiştirip, İnternet bağlantınızı bulunduğunuz ülkeden farklı bir ülkeden kurabilirsiniz. Netflix Amerika, kullanıcıların yurt dışında en çok giriş yapmak istediği platformlardan biri olup; VPN bunu mümkün kılmaktadır. Ancak yine dikkatli olmak gerekir ki, bunu vaadettiği halde mümkün kılmayan da pek çok VPN servisi vardır.

Torrent'e izin vermesi

Torrent kullanırken VPN servislerinden yararlanmak; bir dosya, oyun, film veya belge indirirken, İnternet sağlayıcılarının kullanıcı bilgilerini takip etmesini engellemektedir. VPN kullanarak Torrent'ten indirme işlemi yaparken, servislerin buna izin veriyor olmasına dikkat etmek gerekmektedir.

İyi müşteri hizmeti servisi

VPN servislerinden faydalanırken, 7/24 müşteri hizmeti servisinin sağlanıyor olması; VPN kullanımı sırasında yaşanabilecek problemlerin hızlı ve etkin bir şekilde çözülmesi için son derece önemlidir.

VPN şirketinin merkezinin bulunduğu ülke

VPN şirketleri, bağlı oldukları ülke merkezinin yasalarına tabii olduğundan, veri saklama ve kaydetme zorunluluğunun bulunduğu yasalara sahip ülke merkezli VPN servislerini kullanmak, gizli ve güvenli çevrimiçi kullanım beklentinizi karşılamayacaktır.

Özet

Türkiye'de çalışan en iyi 5 VPN programı listesinde sizlere deneyimlediğim ve memnun kaldığım programları açıkladım. Aradığınız özellikler ve kullanım amacınıza göre dilediğiniz bir tanesini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

VPN Hakkında Sık Sorulan Sorular

VPN'lerle ilgili sık sorulan sorular ve cevapları.

En iyi VPN programı hangisi?

Fiyat performans oranına göre, Surfshark 2022 yılında Türkiye'de çalışan en iyi VPN programıdır.

En hızlı VPN programı hangisi?

Windscribe 2022 yılında Türkiye'de çalışan en hızlı VPN programıdır.

En güvenli VPN uygulaması hangisi?

İsviçre merkezli bir şirket olan, üçüncü taraflarla hiçbir şekilde veri paylaşmayan ProtonVPN, Türkiye'de çalışan en güvenilir VPN uygulamasıdır.

En iyi bedava VPN hangisi?

Kaspersky VPN, en iyi bedava VPN hizmetini sunmaktadır.


Yazar: Timur Özçelik

Timur Özçelik, uzun yıllar çeşitli platformlarda teknoloji üzerine içerik ürettikten sonra, 2021 yılında Güvenli Sörf için yazmaya başlamıştır. Özgür yazılımı savunan ve gizliliğe önem veren Timur, tutkulu bir Ubuntu kullanıcısıdır.