En İyi 3 Malware Programı 2022

En İyi 3 Malware Programı 2022

Son Güncellenme: 10 Ocak 2022

Malware, bilgisayarlar ve akıllı cihazlar için zararlı yazılımlardır. İyi antivirüs programları aynı zamanda malware korumasına sahiptir. En iyi malware programları listesinde, bizzat kullandığım programlar arasından en memnun kaldığım 3 tanesini ve bu programlara ilişkin deneyimlerim ile gözlemlerimi sizler için açıkladım.

En İyi Malware Programları

Windows İçin En İyi Anti Malware Programı:

Siteye Git

Mac İçin En İyi Malware Temizleme Aracı:

Siteye Git

iOS ve Android İçin İyi Malware Programı:

Siteye Git

Bitdefender Total Security - Windows İçin En İyi Anti Malware Programı


En iyi üç malware programı listesinde yer alan Bitdefender Total Security programını, yalnızca e-mail adresinizi girerek kolaylıkla indirebilirsiniz. Bitdefender malware temizleme ve koruma programı, macOS, iOS, Android cihazlarda kullanılabilmektedir. Çok kapsamlı koruma sunan bu antivirüs programı, malware konusunda üst düzey bir güvenlik sağlar. Bazı antivirüs programlarında olduğu gibi, bilgisayarda yavaşlama ve takılma gibi sorunlara da sebep olmaz.

Kullandığım süre boyunca, ziyaret ettiğim herhangi bir internet sitesi ya da indirmiş olduğum dosya şüpheli ise, Bitdefender bana her zaman uyarı verdi. Böylece programı kullanırken herhangi bir şekilde güvenlik zafiyeti yaşamadım. Virüsleri anında tespit ederek silmemi ya da dosyayı bilgisayarımdan kaldırmamı sağlayan Bitdefender, otomatik pilot özelliği sayesinde de benim gönlümü fethetti.

Bitdefender'i Hemen Dene

Malwarebytes - Mac İçin En İyi Malware Temizleme Aracı


Malware olarak isimlendirilen kötü amaçlı yazılımlar, bilgisayarınızın çalışma sistemini değiştirerek gizliliğinizi ihlal edebilir. Mac için en iyi malware temizleme aracı olan Malwarebytes, ransomware ve diğer bütün kötü amaçlı yazılımları tanıyarak; herhangi bir virüs tehdidi ile karşılaştığınızda anında müdahale edebilmektedir.

Altı saniye gibi kısa bir sürede sistem taraması yapabilen bu program, arka planda çalışırken cihazınızı yavaşlatmamaktdır. Programın, en kapsamlı taramaları 10 dakika civarında bitirdiğini gözlemledim. Başka programlarda saatlerce tarama yapıldığını deneyimledikten sonra, bu sürenin harika olduğunu belirtmeliyim.

Malwarebytes'ı kullanmak ücretsizdir. Ancak malware ve diğer tehlikeli virüslerden tam korunabilmek için ücretsiz sürüm yeterli olmayabilir. Bu yüzden, programın daha kapsamlı olan premium versiyonunu denemek isteyebilirsiniz.

Malwarebytes'i Hemen Dene

Avast - iOS ve Android İçin İyi Malware Programı


Malware tehditlerine karşı sağladığı üstün koruma sayesinde Avast, en güvendiğim programlardan bir diğeri olarak bu listede yer almakta. Ücretsiz sürümü ile de tatmin edici sonuçlar veren program, hem iOS hem de Android cihazlar için iyi bir koruma sağlamakta. Cep telefonu, tablet ve bilgisayarda tam zamanlı olarak çalışan Avast, virüsleri anında tespit ederek onları, cihaza girmeden önce yok etmekte.

Ücretsiz sürümde virüs engelleme, Wi-Fi ağındaki zafiyetlerin tespiti, şifre güvenliği gibi birçok önemli hizmetten yararlanabilirsiniz. Ücretli sürümde, sahte alışveriş sitelerinin tespiti gibi birçok özellikten faydalanabilirsiniz.

Online gizliliğinizi de koruyan ve kullanım kolaylığı ile de öne çıkan Avast, internette gönül rahatlığıyla gezinmenizi sağlamakta.

Avast'ı Hemen Dene

Sonuç

Bilgisayarda malware, genellikle ilk bakışta fark edilmez. İyi malware programı kullanmıyorsanız, bu zararlı yazılımların tespiti oldukça zordur.

Yukarıda açıklanan programların üçünü de malware temizleme veya malware tespiti için gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.


Yazar: Timur Özçelik

Timur Özçelik, uzun yıllar çeşitli platformlarda teknoloji üzerine içerik ürettikten sonra, 2021 yılında Güvenli Sörf için yazmaya başlamıştır. Özgür yazılımı savunan ve gizliliğe önem veren Timur, tutkulu bir Ubuntu kullanıcısıdır.